Tag : Вељаноски

Вести Македонија Слајдер

Мемеди: Вељаноски му даде предност на Ибрахими кој ја пееше албанската химна во Собранието

Горан Наумовски
Поранешниот потпретседател на Собранието, Весел Мемеди, во своето денешно сведоштво пред Кривичниот суд за организацијата на нападите во законодавниот дом од 27 април 2017 година...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Вељаноски не прифати да се расправа за избор на претседател на Собранието

МИА Агенција
Трајко Вељаноски не прифати промена на дневниот ред и да се премине на точката за избор на претседател, изјави премиерот Оливер Спасовски, кој сведочеше на...
Вести Македонија Слајдер

Вељаноски за обвинението за „Крвавиот четврток“: Политичко обвинение за политички цели

Слободен печат
Експретседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, во врска со одлуката на Судот да се прифати обвинение во кое тој заедно со Јанакиески, Ристовски и Атанасов се...
Хроника

Трајко Вељаноски не коментира зошто бил во ОЈО

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, денеска беше во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде вршел увид во доказите за...
Хроника

Вељаноски на распит за „Крвавиот четврток“

Пoранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски денеска дава свој исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција, односно пред обвинителката Вилма Рускоска. Вељаноски дава исказ...