Tag : ватсап

Вести Регион

Инстаграм е сѐ пополуарен: Смартфоните во Србија се користат сѐ повеќе

Слободен Печат
Дигиталните сервиси и социјалните мрежи земаат се поголем замав и во регионот. Се проценува дека во 2019 година околу 5 милиони граѓани на Србија користат...
Вести Регион

Афера со контроверзни пораки на Вибер и Ватсап ја тресат владеачката ХДЗ во Хрватска

Слободен печат
На последната седница на Претседателството на владеачката ХДЗ во Хрватска, главна тема беше најновата афера која се прошири од комуникациите на членството на партијата во...
Вести Свет

ВЛАСТИТЕ ПОПУШТИЈА: Граѓаните на Ирак повторно имаат пристап дo Твитер, Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

МИА Агенција
Во Ирак повторно е овозможен пристап до Интернет, кој беше прекинат уште од 2 октомври по антивладини протести во главниот град Багдад и другите градови...
Вести Свет

ХАОС ВО ИРАК: Насилни протести и судир на демонстрантите со полицијата, властите ги блокираа Фејсбук, Твитер, Инстаграм…

Слободен печат
Фејсбук, Твитер, Инстаграм и Ватсап, како и други социјални мрежи и апликации за комуникација се блокирани од страна на повеќе телекомуникациски компании и интернет-провајдери во...
Вести Свет

Закерберг: Инстаграм и Ватсап не се на продажба

Слободен печат
Шефот на Фејсбук, Марк Закерберг, во Белата куќа имаше „конструктивна средба” со американскиот претседател Доналд Трамп, соопшти компанијата, а на состанок во Конгресот ја отфрли...
Магазин Технологија

Популарните апликации добиваат нови „титули“: Instagram oд Facebook и WhatsApp oд Facebook

Слободен печат
Двете популарните апликации Instagram и WhatsApp наскоро ќе доживеат голема промена на имиџот, а името на нивната компанија сопственик Facebook ќе биде истакнато во прв...
Магазин Технологија

Huawei ќе ги продава новите смартфони без Facebook, WhatsApp и Instagram!

Слободен печат
Компанијата Facebook нема да и дозволи на Huawei да ги продава своите нови паметни телефони со нејзината преинсталирана апликација. Oва е последниот пример кој ги...