6.8 C
Скопје

Tag : васек поспишил

Останатo Спорт

Ѓоковиќ и останатите тенисери му дадоа поддршка на својот колега кој влезе во „војна на зборови“ со првиот човек на АТП

Слободен печат
На Мастерстот во Мајами, канадскиот тенисер Васек Поспишил направи скандал на теренот кога го критикуваше првиот човек на АТП, Андреа Гауденци, а потоа влезе во...
Останатo Спорт

АТП награди: Ѓоковиќ е тенисер на годината, награда освои и Федерер

Слободен печат
Српскиот тенисер во скратената сезона поради пандемијата на коронавирусот остана на првото место на АТП ранг листата, а успеа да освои и еден грен слем...
Останатo Спорт

УС Опен: Медведев експресно во осминафиналето, Поспишил го шокира Баутиста Агут

Слободен печат
Третиот носител се пласира во осминафиналето на УС Опен откако во три сета и за помалку од два часа со 6:3,6:3,6:2 го совлада Американецот Џефри...
Останатo Спорт

Федерер и Надал го предадоа Ѓоковиќ и сите нас

Слободен печат
Поспишил дал предлог да се направи унија на синдикатите за тенисери и на тој начин да се зголемат наградните фондови на турнирите. Канадскиот тенисер најголема...