• вархеји

Вархеји: Србија прави уште еден важен чекор кон влезот во ЕУ

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји денеска изјави дека владеењето на правото и нормализацијата на односите со Косово остануваат клучни за преговорите за пристапување на Србија во ЕУ и ја истакна важноста Србија да продолжи да постигнува добри резултати на терен во тие области, јави Бета. Говорејќи на прес-конференцијата по Меѓувладината конференција на која Србија …

Вархеји: Србија прави уште еден важен чекор кон влезот во ЕУ Read More »