• уставни измени

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ не треба да ја одбие понудата, подготвени сме за работни групи со опозицијата за уставните измени

Понудата на премирот Димитар Ковачевски до опозицијата е јасна – веднаш да се гласа за потребата за отворање на Уставот, потоа да се формира и Влада во која ќе учествува и опозицијата, а потоа да се доврши процесот на уставните измени и да се заврши скрининг фазата, вели вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ. Денеска …

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ не треба да ја одбие понудата, подготвени сме за работни групи со опозицијата за уставните измени Read More »