• уништени куќи

ПОЖАР ВО ПОЛСКА: Уништени десетици куќи, повредени девет лица

Во голем пожар во село во јужна Полска делумно или целосно се уништени повеќе од 30 згради, а повредени се девет лица. Пожарот се случи во селото Нова Бјала, на околу 70 километри јужно од Краков. Повредените биле пренесени во болница со изгореници, а повеќе од 30 згради се делумно или целосно уништени, доцна синоќа …

ПОЖАР ВО ПОЛСКА: Уништени десетици куќи, повредени девет лица Read More »