• уго гастон

„Полесен“ патот на Ѓоковиќ до завршницата, елиминирани двајца фаворити во Париз

Пабло Карењо Буста кој важеше за фаворит од сенка изненадувачки е поразена од Уго Гастон на Мастерс турнирот во Париз со резултат 2:1 во сетови 6:7 (3), 6:4 и 7:5. Елиминација доживеа уште едно познато име во тенискиот свет, петтиот носител на турнирот Андреј Рубљов кој беше совладан од Тејлор Фриц со 7:5, 7:6 (2). …

„Полесен“ патот на Ѓоковиќ до завршницата, елиминирани двајца фаворити во Париз Read More »