• уефа суперкуп

Реал по петти пат триумфира во Суперкупот на УЕФА, Бензема стана втор стрелец во историјата на „кралевите“

Фудбалерите на европскиот шампион Реал Мадрид триумфираа во Суперкупот на УЕФА откако во Хелсинки со 2:0 го совладаа победникот во Лигата на Европа, Ајнтрахт Франкфурт. Тренерот Карло Анчелоти на теренот на Националниот стадион во Хелсинки истрча со идентичниот тим кој го победи Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите, додека Ајнтрахт играше без еден од …

Реал по петти пат триумфира во Суперкупот на УЕФА, Бензема стана втор стрелец во историјата на „кралевите“ Read More »