• уефа лига на конференции

ПАОК и Брага последни патници во осминафиналето во Евро куповите

Екипата на Брага е последниот патник во осминафиналето во Лигата на Европа откако по подобро изведување на пеналите го елиминира Шериф Тираспол со 3:2. Португалскиот тим во регуларните 90 минути победи со 2:0 и ја анулира негативата од првиот натпревар кој заврши со истиот резултат, но за Шериф. Брага двата гола ги даде во првото …

ПАОК и Брага последни патници во осминафиналето во Евро куповите Read More »