Tag : тв права

Спорт Фудбал

Пост корона ТВ договор: Бундеслигашите покуси за 200 милиони евра

Слободен печат
Најавите дека пандемијата на коронавирусот ќе се одразат и на спортот преку намалување на договорите за ТВ правата, почнаа да се остваруваат и први кои...
Спорт Фудбал

Француската Лига 1 пред банкрот, веќе е во минус половина милијарда евра

Слободен печат
Како што наведуваат медиумите, клубовите во Лига 1 до крајот на јуни се очекува да имаат вкупни загуби од дури 540 милиони евра. Според Медиапарт,...
Спорт Фудбал

Французите ќе загубат до 200 милиони евра, тоа е смешно во однос на англиските клубови

Слободен печат
Како што е веќе познато, фудбалската „Лига 1“ нема да се одигра до крајот по денешната одлука на француската влада. Воедно е откриена финансиската загуба...
Спорт Фудбал

Револуционерна идеја на Англичаните за продолжување на Премиер лигата

Слободен печат
Според изворот на весникот, првенството ќе се доигра во изолирани кампови како оние кои ги користат репрезентациите пред стартот на големите наптреварувања, а идеални локации...
Спорт Фудбал

Серија А се враќа на ТВ екраните, МТВ ќе пренесува по еден натпревар неделно

Слободен печат
Италијанскиот фудбал по подолга пауза се враќа на ТВ екрани во Македонија, фановите возбудувањата од Серија А ќе ги следат на националниот сервис. МТВ ги...
Спорт Фудбал

Првата фудбалска лига во наредните две години на Арена Спорт и на МТВ

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини минатата недела во Белград одржа состанок со претставници на ТВ Арена Спорт во врска со телевизиските права...
Спорт Фудбал

Федерацијата нема да добие ниту евро од ТВ правата!

На состанокот претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски на претставниците на клубовите им ги презентираа понудите од две регионални телевизии за...