20.8 C
Скопје

Tag : Тутубнари

Вести Македонија

Тутунарите утре на нова средба со министерот: Да се зголеми динамиката на откуп, да се продолжи рокот и пунктовите да бидат отворени и во сабота

Слободен печат
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа утре во Скопје ќе одржи средба со Иницијативниот одбор на незадоволните тутунари, Сојузот на здруженијата на тутунопроизводители...