• турки ал-али

Катарците потврдија: Чави ќе биде новиот тренер на Барса

Повеќе од јасно беше дека Чави Ернандес ќе го наследи Роналд Куман на местото тренер на Барселона, само не се знаеше дали катарскиот клуб Ал Сад ќе го пушти на половина од сезоната. Преговорите меѓу Барселона и Катарците завршија, и Чави до крајот на неделата ќе го преземе каталонскиот клуб. Турки Ал-Али, извршниот директор на …

Катарците потврдија: Чави ќе биде новиот тренер на Барса Read More »