Tag : трудов инспекторат

Хроника

Во фабрика во Куманово почина 22-годишно момче

Слободен печат
Момче (22) почина во фабрика во Куманово, потврди денеска СВР Куманово. Во 14:40, лекар од итна помош Куманово пријавила во СВР Куманово дека има починато...
Вести Македонија Слајдер

Имери: Прекршочни за работодавачите кои не почитуваат решенија, работниците имаат право на приватна тужба (ВИДЕО)

Слободен печат
Со цел примена на уредбите на Владата, трудовиот инспекторат изминатиов период направил над 7000 вонредни инспекциски контроли, информира раководителот на сектор, Амир Имери, во Скопски...
Вести Економија Слајдер

Филиповска – Грашкоска: Угостителските објекти во руралните средини продолжуваат да ги прекршуваат владините мерки

Слободен печат
Претседателката на инспекцисиот совет Магдалена Филиповска Грашкоска информираше за инспекциските надзори за период од 2 до 5 април извршени од страна на шесте државни инспекторати....