8 C
Скопје

Tag : тромбоцити

Вести Свет Слајдер

СЗО за „Астра-Зенека“: Врската е веројатна, но не е потврдена

Слободен печат
Советодавната комисија за безбедност на вакцините при Светската здравствена организација соопшти денеска дека причинската врска меѓу вакцината на „Астра-Зенека“ против Ковид-19 и ретките случаи на...