Tag : тројца мртви

Слајдер

ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО МЕКСИКО: Пиштолот го донело дете, тројца мртви (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку три лица се убиени, а уште четворица повредени во пукање во училиште во градот Тореон во Мексико, пренесува Раша Тудеј. Според првичните информации, помеѓу...
Вести Регион

Црногорец со Порше се забил во друг автомобил во Швајцарија, тројца загинати

Слободен печат
Три лица го загубиле животот вчера попладне во сообраќајна несреќа во кантонот Арагау во Швајцарија, јавуваат медиумите во регионот. Како што пренесува Курир.рс, несреќата наводно...
Вести Свет

СЕ УРНА МАЛ АВИОН ВО БРАЗИЛ: Најмалку тројца мртви

Слободен печат
Најмалку три лица загинаа кога мал авион се урна набргу по полетувањето во бразилскиот град Бело Хориозонте, соопштија локалните власти. Авионот со еден мотор при...
Вести Свет

Пукање во Њу Мексико: Тројца загинати, две лица повредени

Слободен печат
Три лица загинаа и двајца се ранети во пукотница во градот Албукерки, во американската држава Њу Мексико, соопшти локалната полиција. Еден од ранетите е во...
Вести Свет

ПУКАЊЕ ВО РОТЕРДАМ: Тројца мртви, едно лице потешко повредено

Слободен печат
Три лица се убиени, а едно било потешко по повредено во семејна куќа во Додрехт, недалеку од Ротердам, пренесуваат холандските медиуми. Холандски Телеграф, повикувајќи се...
Вести Свет

Европа гори: Во Франција измерена највисоката температура во историјата!

Слободен печат
Голем топлотен бран во последните неколку денови ја зафати западна Европа, а денеска во еден француски град била измерена температура од 45,1 степени Целзиусови, со...