24 C
Скопје

Tag : третиот бран

Вести Свет Слајдер

Шведската здравствена агенција алармира: Изгледа започна третиот бран од пандемијата

Слободен печат
Во Шведска изгледа започна третиот бран од пандемијата, соопшти денеска шведската Здравствена агенција, заострувајќи ги ограничувањата поради неодамнешниот пораст на нови случаи на ковид-19 и...