3 C
Скопје

Tag : топ 10

Останатo Спорт

Нов доказ дека Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња!

Слободен печат
Во дискусијата околу „најдобриот тенисер на сите времиња“, Новак Ѓоковиќ има многу аргументи, а време е да објавиме уште еден кој никако не треба да...
Спорт Фудбал

Топ 10 најскапи фудбалери кои ќе го пропуштат Европското првенство!

Слободен печат
Македонската А репрезентација со триумфот над Грузија во Тбилиси (0:1) успеа да обезбеди место на наредното Европско првенство. Веднаш по дознавањето на сите 24 учесници...
Жена Магазин Магазин слајдер

Топ 10 есенски стајлинзи: Комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Слободен печат
Овие комбинации го одземаат здивот… Есента веќе одамна е тука, а со оглед на тоа дека сончевите денови се поретко ги гледаме, време е да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а би можело да ве изненади кои други се во Топ 10 (ФОТО)

Слободен печат
Форест Гамп е прогласен за најдобар филмски лик на сите времиња, барем судејќи според повеќе од 1,1 милиони гласови на љубители на филмови кои учествувале...
Останатo Спорт

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат
Според „БоксРек“, Флојд Мејведер е рангиран на првото место како најдобар боксер во историјата на овој спорт. Мејведер е на врвот кој нема ниту еден...
Останатo Спорт

Виз Ер Скопскиот маратон во Топ 10 најбрзи во светот! (ФОТО)

Слободен печат
Според статистичките истражувања направени од Британскиот „The Sole Supplier“ бренд, нашиот Виз Ер Скопски Маратон се најде на листата на најбрзи маратони во светот во...
Кошарка Спорт

Јокиќ во Топ 10 најдобри кошаркари на планетата! (ФОТО)

Слободен печат
Центарот на Денвер Нагетс оствари напредок во однос на минатата сезона кога Јокиќ беше на 12 место. „ЕСПН“ поставува прашање дали најдобриот центар на листата...
Спорт Фудбал

„МАРКА“: Македонскиот „дијамант“ треба да блесне и во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат
Според последните информации македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се очекува на клупата да биде за првиот натпревар на Наполи во Лигата на шампионите вечерва од 21.00...
Спорт Фудбал

„Снајперот“ Барди во Топ 10 голови на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно беше објавено дека македонскиот репрезентативец Енис Барди го има најдобриот гол во изборот на „Ла Лига“ за минатата сезона и тоа пред ѕвездата на...