Tag : томас милер

Спорт Фудбал

Томас Милер е легенда: Играме против најголемите хулигани во фудбалот, а јас добивам жолт картон

Слободен печат
Баерн Минхен со стил ја започна одбраната на титулата во ЛШ, на празната „Алијанц Арена“ го растури Атлетико Мадрид победувајќи со 4:0. Една од ретките...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен израмни рекорд стар 53 години, даде 17 гола за четири кола (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот шампион Баерн Минхен оствари рутински триумф на гостувањето кај Арминија Билефелд победувајќи со 1:4. Сите дилеми околу победникот беа разрешени во првото полувреме, а...
Спорт Фудбал

Томас Милер си тера мајтап со соиграчите кои добија награди од УЕФА (ВИДЕО)

Слободен печат
Баерн Минхен имаше фантастична сезона во која ги освои сите трофеи, Бундеслигата, германскиот Куп и Лигата на шампионите, а во одличен стил ја започна и...
Спорт Фудбал

Бундеслигата има нови рекордери по бројот на титули

Слободен печат
Баерн Минхен со гостинскиот триумф над Вердер ја обезбеди својата осма титула по ред, 30 во својата клупска историја. Како и многупати досега, еден од...
Спорт Фудбал

Силна порака од Милер: Кога не може со рака, може со нога! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен го совладаа Унион во Берлин во првиот натпревар после паузата поради пандемијата на коронавирус, повеќе прочитајте ТУКА Освен грешката на ВАР...
Спорт Фудбал

Милер го продолжи договорот со Баерн Минхен

Слободен печат
Како што информираше Карл-Хајнц Румениге, Германецот останува верен на баварскиот фудбалски гигант. Томас Милер потпиша нов договор на две години и ќе остане во Баерн...
Спорт Фудбал

Ѕвездата на Баерн го „пецна“ поранешниот тренер: Слушај ја сопругата

Слободен печат
Германскиот репрезентативец, Томас Милер на почетокот од сезоната најави дека во зимскиот преоден рок ќе побара Баерн да го продаде, поради односот со тогашниот тренер...
Спорт Фудбал

Јунајтед во јануари ќе „плукне“ 150 милиони евра за две засилувања

Слободен печат
Манчестер јунајтед и сезонава бележи лоши резултати во Премиерлигата, по што апелите на менаџерот Оле Гунар Солскјер конечно ќе бидат послушани и во зимскиот преоден...
Спорт Фудбал

Незадоволниот Милер прави трансфер во Серија А!?

Слободен печат
Германецот сака да го напушти Баерн Минхен, планира да си замине од германскиот шампион, а со сето внимание европските клубови ја следат неговата ситуација. Томас...