тешка сообраќајка Archives - Слободен печат

Tag : тешка сообраќајка

Вести Регион

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО СРБИЈА: Со „Пежо“ се забил во куќа, двајца мртви (ФОТО)

Слободен печат
Рано утринава во српското село Владимировац, околу 4.30 часот, дошло до тешка сообраќајна несреќа, кога автомобил со марка „Пежо“ излетал од патот и удрил во...
Хроника

Тешка сообраќајка на патот Трубарево-Петровец

Слободен печат
Попладнево се случила тешка сообраќајна несреќа на патот Трубарево-Петровец, поради што сообраќајот од клучката кај Марино до Петровец е пренасочен, информираше еден наш читател. Засега...
Хроника

СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ: Четири лица потешко повредени

МИА Агенција
Во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш кај селото Лакавица повредени се четири лица. Според портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова несреќата се случила во 14:47...
Хроника

Двајца повредени во сообраќајка

Вчера утро на локалниот пат помеѓу скопските селоа Кондово и Свиларе се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ управуван од К.С.(21) од село Долно Свиларе...
Хроника

Повреден маж во сообраќајка кај Охрид

На магистралниот пат Охрид-Кичево, кај село Оровник, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „МАН“ управуван од Т.С.(38) од охридското село Косел, возило „фолксваген “...
Хроника

Тројца повредени во сообраќајка кај Велес

Вчера околу 19 часот на локалниот пат Велес – село Бузалково, на место викано „Блокови”, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „ауди” со велешки регистарски...
Хроника

Повреден мотоциклист

На крстосницата од кавадаречките улици „Западен булевар“ и „Вишешница“ вчера се случила сообраќајка помеѓу возило „шевролет“ со кавадаречки таблички управувано од И.Г. (19) од Кавадарци...
Хроника

Нова тешка сообраќајка на патот Гостивар-Тетово

Слободен печат
Уште една тешка сообраќајна несреќа се случила пред еден час на автопатот Гостивар-Тетово. Според објавените фотографии на фејсбук-страницата, „Ѕид на сообраќајниот срам“, предниот дел на...