Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата

Првата голема серија на „Амазон“, според најавите, ќе биде и најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи ги зад себе сериите „Круна“ и „Игра на тронови“. Американската ТВ-платформа „Амазон“ за снимањето на првата сезона од серијата „Господар на прстените“ планира да потроши околу 465 милиони долари, пренесува „Холивуд репортер“. Изворите потврдиле дека станува збор за огромен …

Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата Read More »