4 C
Скопје

Tag : тасевски

Вести Македонија

Средба на директорот на Бирото за јавна безбедност Тасевски со италијанскиот амбасадор Силвестри

Слободен печат
Денеска во Министерството за внатрешни работи, директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски одржа официјална средба со амбасадорот на Република Италија во Република Северна...
Вести Економија

ВИДЕО | Дигиталниот отпечаток и можноста за неговата злоупотреба

Слободен печат
Често се трудам кога разговараме за интернет светот да направам парлела за реалниот свет – доколку ја фатиме чашката и оставаме отпечаток, истото се случува...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Тасевски: Тешко е да се игра без публика, но се адаптираме

Слободен печат
Пандемијата како што прави проблем во целокупниот општествен живот така прави и во спортот. Тешко е да се игра без публика, но со оглед на...