4 C
Скопје

Tag : танга

Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Италијанската убавица Амбра Гутиерез изгледа фантастично во необично бикини

Слободен Печат
Италијанската манекенка Амбра Гутиерез (28) беше фотографирана на плажа во Мајами, а по тој повод беше облечена во многу интересно бикини. Имено, младата убавица, која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан го врати „најомразениот“ тренд од почетокот на милениумот? (ФОТО)

Слободен Печат
Последната објава на Ким Кардашијан на Инстаграм потврди дека „омразениот“ тренд од почетокот на милениумот се враќа на големата врата. Имено, старлетата објави фотографија на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Девојката на поранешниот голман на ФК Вардар, Гача позира во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешниот голман на ФК Вардар, а сега кипарски Енозис, Филип Гачевски или на јавноста познат како Гача, може да се пофали дека ја има една...
Жена Магазин Магазин слајдер

Како да одберете квалитетна долна облека? Да, дури и бојата е важна

Слободен печат
Се прашувате по кои критериуми најдобро се избира долна облека? Што е тоа што на вашиот тип на градба најдобро одговара и кои материјали ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фолк-пејачката Џесика Палашоска позира во бикини и покажа задник како Ким Кардашијан! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Џесика Палашоска е дефинитивно една од најатрактивните пејачки на македонската фолк-естрада помеѓу колешките. Но, за разлика ако во минатото ја паметиме по провокативните фотографии,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сара Мејс изненади: Познатата пејачка позира во танга-бикини (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат
Во листата на згодни пејачки за ова лето слободно може да ја ставиме и познатата Сара Мејс. Ако се прашувате зошто го велиме тоа, верувајте...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка Бела Хадид (23) повторно се занимава со манекенство по повеќемесечната пауза и карантин во кој помина неколку месеци поради панедемијата со коронавирусот. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се сеќавате на скандалозната Нина Мориќ: Атрактивната Хрватка лежи на јахта и позира завртена со грб! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната Хрватка и поранешна манекенка Нина Мориќ (44) објави нова провокативна фотографија на социјалните мрежи, на која во прв план е затегнатиот задник и огромната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската блогерка позира топлес, а траги од бикини некаде нема: Дали е ова нејзината најжешка фотка ова лето? (ФОТО)

Васко Спасоски
 Најпознатата српска инфлуенсерка Зорана Јовановиќ – Зоранах ова лето го поминува надвор од границите на Србија. Таа моментално е на познатиот грчки остров Миконос, каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Папараците го фотографираа задникот на девојката на Кристијано Роналдо од сите агли! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кристијано Роналдо го искористи убавото време на почетокот од летото да крстари по италијанската обала. По победата над Лече со 4:0 во која даде гол...