• талибанците

Ердоган: Талибанците треба да ја прекинат окупацијата на Авганистан

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска рече дека талибанците „треба да стават крај на окупацијата на земјата на нивните браќа”, минимизирајќи го предупредувањето на милитантната група за последиците што ќе ги претрпи Турција доколку нејзините сили останат во Авганистан. – Талибанците треба да ја прекинат окупацијата на земјата на нивните браќа и веднаш да му покажат на …

Ердоган: Талибанците треба да ја прекинат окупацијата на Авганистан Read More »