ВИДЕО | Тајзи со нова песна и спот по повод големиот празник Илинден: Слушнете ја „Парадокс“

По повод големиот македонски национален и православен празник, Илинден, нашиот познат пејач – рапер Драган Величковски, попознат под сценското име Tyzee (Тајзи) ги почести своите фанови со нова песна и спот. Спотот е дело на режисерот Даниел Јовевски, а сниман е на Мечкин Камен, Македониумот, Галеријата на Никола Мартиновски во Крушево и во Музејот на …

ВИДЕО | Тајзи со нова песна и спот по повод големиот празник Илинден: Слушнете ја „Парадокс“ Read More »