Tag : Тадиќ

Вести Регион

Тадиќ: Денешна Србија е остварување на сонот на Шешељ

Слободен печат
Поранешниот претседател на Србија и лидер на Социјалдемократската партија (СДС), Борис Тадиќ, изјави за магазинот Недељник дека седум години по смена на власта – Србија...
Вести Култура

Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ со концерт за роденденот на „Охридско лето“

Слободен печат
Фестивалот „Охридско лето” утревечер ќе го прослави 59-тиот роденден со концерт на познатите гитаристи Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ на сцената на Античкиот театар. Со...
Вести Македонија

Гитарските виртуози Тадиќ и Стефановски со свој настап на прославата на Илинден

Слободен печат
Прославата на Илинден со богата музичка програма, концерти на гитарските виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, електро-акустичен настап на Џијан Емин со Филхармонија и џез...
Вести Регион

Дачиќ бара да се утврди дали Јеремиќ и Тадиќ работеле на штета на српските интереси

Слободен печат
Српскиот политичар и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, побара од обвинителството и судовите да истражат дали Вук Јеремиќ и Борис Тадиќ работеле на штета...