Tag : табла

Вести Македонија

Поставена е новата табла на ОУ „Имри Елези” во Општина Чаир

Слободен печат
Имињата на училиштата не ги определува Владата, ниту министерот за образование и наука. Иницијативата почнува од училишниот одбор, бидејќи ова прашање се решава со Статутот...
Вести Македонија

Искршена таблата на Државниот архив во Струмица

Слободен печат
Синоќа е е искршена таблата на Подрачното одделение на Државниот архив во Струмица, која е неодамна поставена и е испишана на македонски, албански и англиски...
Вести Македонија Слајдер

Грчки медиуми пренесуваат дека министерката за труд на Северна Македонија не ја трга таблата со старото име

МИА Агенција
Ставот на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи дека ќе продолжи да ја користи таблата со старото име, го објавуваат медиуми во...
Вести Македонија

Заев: Таблата во МТСП е нова

Слободен печат
„Сите видовме дека таму има нова табла. Сите знаеме дека старите табли преку уставните промени останаа. Некои ги уништија, а некои стојат. Но, има нова...
Вести Македонија Слајдер

Мизрахи: Постои само една табла и таа е наследена

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена во Министерството е наследена. Како што појасни, не постои стара и нова,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

СРАМОТА: За два дена ја скршија таблата на новиот кош на игралиштето Сокол, стакло се РАСПРСНА на сите страни (ФОТО)

Ана Анастасовска
Откако беа поставени нови кошеви на игралиштето „Сокол“, денеска по два дена од поставувањето, таблата на еден од кошевите беше скршена. – Две деца денеска...
Вести Скопје

По „Воинот на коњ“ и таблата на „Филип Втори“ ВАНДАЛИЗИРАНА (ФОТО)

Слободен печат
Новата ознака што беше поставена вчера на споменикот на Филип Втори на скопскиот плоштад „Карпошово востание” ноќеска е извадена и украдена, а на споменикот на...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Таблата на „Воинот на коњ“ демолирана, па повторно вратена (ФОТО)

Алек Стојковски
Откако вчера споменикот „Воинот на коњ“ доби нова табла на кој пишува дека Александар Велики е дел од хеленистичката историја, по социјалните мрежи кружеше фотографија...