Tag : свинско

Вести Економија

Поради Ковид – 19 во холандски кланици Кина го укинува увозот на свинско месо

Слободен печат
Откако воведе забрана за месо од четирите најголеми кланици во неделата, Кина одлучи да го прекине увозот на свинско месо од Холандија. Официјално прочините за ваквиот чекор не...
Вести Економија

АХВ забрани увоз на свинско месо од Србија поради африканска чума

Слободен печат
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) денеска донесе забрана за увоз на свинско месо и преработки, како и увоз и транзит на живи домашни и...
Вести Економија

За Велигден и Први мај нема да поскапи свинското месо!

Слободен печат
Ефтим Шаклев од Групацијата производителите вели дека сакаат македонските граѓани претстојните празници да ги поминат релаксирано и со богата трпеза. Цената не ја зголемуваат и...