Tag : светско првенство 2019 кина

Кошарка Спорт

ЃОРЃЕВИЌ ЛЕГЕНДА: Еве зошто загубиле од Аргентина, а потоа ги НАСМЕА сите!

Слободен печат
Александар Ѓорѓевиќ, селекторот на српската кошаркарска репрезентација после победата над САД (94:89) ги истакна причината поради која беа подобри од Американците, но и говореше за...
Кошарка Спорт

„Кенгурите“ не се шегуваат, Чешка пресилна за Бразил! (ВИДЕО)

Слободен печат
Австралија докажа уште еднаш зошто е еден од фаворитите за медал на Мундобаскет, денеска ја забележа и четвртата победа овојпат над Доминиканската Република со 82:76...