Tag : светски шампион

Вести Македонија

Анди Исмаили од Гостивар нов светски шампион во современ танц за деца

Слободен печат
Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I Dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на Светското првенство кое се...
Останатo Спорт

Кличко му се враќа на боксот, има и добра причина!

Слободен печат
Поранешниот боксер во тешка категорија Владимир Кличко ќе се врати во рингот само за остварување на рекорд. А тој рекорд го држи Џорџ Форман кој...
Спорт Фудбал

Македонец стана селектор на женскиот светски шампион

Слободен печат
Македонскиот фудбалски стратег Влатко Андоновски и официјално е назначен за селектор на светскиот фудбалски првак во женска конкуренција, репрезентацијата на САД наследувајќи ја Џил Елис...
Спорт Фудбал

Македонец ќе ги води светските шампионки во фудбал! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се најавуваше дека Влатко Андоновски е помеѓу кандидатите за преземање на американската женска репрезентација која е актуелен светски шампион во фудбал. Како...
Останатo Спорт

Македонец победи двајца светски шампиони и ќе се бори за златото!

Слободен печат
Македонскиот каратист Емил Павлов ќе се бори во финалето на Премиерлигата која што се одржува во Москва, Русија Нашиот натпреарувач оствари голем успех со триумф...
Спорт Фудбал

Англија со Гвардиола ќе беше и светски и европски шампион

Слободен печат
Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација и на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, е разочаран што Пеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни моментно настапува...