Tag : сусам

Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусен, здрав и лесен намаз од сусам: Моќен лек што спречува хипертензија и го намалува холестеролот!

Слободен печат
Смесата подготвена од сусам е многу лековита храна, која освен што можете да ја мачкате на леб и да се најадете, можете да ја додадете...
Еспресо Здравје

Јадете секој ден по една лажица сусам! Еве зошто…

Слободен печат
Ако во вашата храна често додавате сусам, тогаш му правите голема услуга на вашиот организам. Постојат неколку видови сусам: црн, бел, црвен… И сите сорти...
Еспресо Храна

Здрави грицки од вашата кујна: Сусам интегрални кекси

Слободен печат
Доколку ви е доста од купечки крекери, еве ви идеја за едни одлични грицки кои можете сами да ги направите…   Потребно е:   –...