Tag : супермаркети

Вести Свет

Полициските синдикати во Белгија најавија штрајк доколку властите не им обезбедат соодветна заштитна опрема

Слободен печат
Повеќе синдикати повикуваат на штрајкови во супермаркетите во Белгија, поради предлогот тие да бидат отворени од седум наутро до 22 часот навечер, додека полицајците се...
Живот Магазин

Тажна фотографија од Австралија ја покажува суровата реалност на работниците во супермаркети поради коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Загрижена мајка од Австралија сподели фотографија од својата ќерка тинејџерка, која штотуку ја завршила својата смена во супермаркет, а токму со неа ги растажи корисниците...
Вести Свет

Супермаркетите во Велика Британија поради големите метежи очекуваат полициско обезбедување

Слободен печат
Британските супермаркети очекуваат да ги обезбедува полицијата, со цел да ги одвратат потрошувачите од непристојно однесување, доколку дојде до ситуација Лондон да биде во карантин...
Вести Свет

Британија: Супермаркетите ги молат купувачите да не прават резерви

МИА Агенција
Супермаркетите во Велика Британија ги повикаа денеска купувачите, поради епидемијата на коронавирус, да не купуваат повеќе производи отколку што им е потребно. Во заедничкото соопштение...
Вести Економија

За 98,6 отсто намалена употребата на пластични кеси во грчките супермаркети

Слободен печат
Од 1,8 милијарди во 2017, бројот на пластични кеси во супермаркетите во Грција, во 2019 се намалил на 24 милиони, односно за 98,6 отсто, според...
Вести Економија

Работниците бегаат поради Брегзит, производите скапуваат на британските полиња

Слободен печат
Работниците бегаат поради Брегзит, производите скапуваат на британските полиња Илјадници тони овошје и зеленчук умираат на британските полиња, како резултат на ближењето на Брегзит, па...