Македонскиот репрезентативец Ѓоргиев со трофејот во Суперкупот на Бугарија

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Ѓорѓи Ѓоргиев се закити со првата титула во дресот на својот нов клуб, Хебар од Бугарија. Во Суперкупот на Бугарија шампионот Хебар триумфираше со резултат 3:1 во сетови 16:25, 25:21, 25:21 и 25:18 над освојувачот во Купот на таа земја, Нефтохимик 2010 од Бургас. Ова е втор трофеј за Хебар, откако тимот …

Македонскиот репрезентативец Ѓоргиев со трофејот во Суперкупот на Бугарија Read More »