Tag : строги

Вести Македонија

ОЈО бара строги казни за скопјанец и двајца малолетници

Основното јавно обвинителство до Кривичниот суд во Скопје поднесе казна против скопјанец кој веќе е обвинет за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време...
Вести Економија

Протокот на стоки на граничните премини се одвива без проблеми

Слободен печат
Директорот на Царинската управа, Ѓоко Танасоски, утрово изјави дека стоковата размена меѓу државите се одвива без проблеми по строго утврдените правила. Тој вели дека во...
Вести Свет

Трамп повикува за нови закони за построга контрола при купување оружје

Слободен печат
Американскиоот претседател Доналд Трамп ги повика денеска членовите на Конгресот да донесат закони со кои ќе се бараат построги проверки на минатото на купувачите на...
Магазин Семејство

Пет совети за новопечените родители

Слободен печат
Предизвиците кои одгледувањето на децата ги носи со себе се навистина големи без оглед на нивните години. Експертите нудат неколку совети, па послушајте ги. 1....
Еспресо Хороскоп

НЕ СЕ ШТЕДАТ: Овие 6 хороскопски знаци се престроги кон себе

Слободен печат
Секој од нас некогаш е престрог кон себе и со тоа успеваме да си нанесеме потешка „повреда“ отколку што би можел кој било друг. Но,...