Tag : стратешки објекти

Вести Свет

Сирија зазеде стратешки објекти во провинцијата Рака

Слободен печат
Сириските владини сили воспоставија контрола врз градот Табка и блискиот аеродром во провинцијата Рака, како и над бројни мостови на реката Еуфрат и две хидроцентрали,...