18 C
Скопје

Tag : стивен жанг

Спорт Фудбал

Големи проблеми во Интер: Никој не прифаќа намалување на платите, можен егзодус од „Џузепе Меаца“

Слободен печат
Само што ја прекина доминацијата на Јувентус и за прв пат ја освои титулата во Серија А по пауза од 11 години, во Интер ситуацијата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Шампионе, шампионе“, Интер ја слави титулата во Серија А!

Слободен печат
И денеска „нераѕурите“ го славеа освоеното Скудетото за сезонава (2020/2021) во најсилното италијанско првенство. Во „Апијано Џентиле“, тренинг базата на Интер, радоста ја делеше секако...
Спорт Фудбал

На Интер му тргна по освојување на титулата, обезбеди 250 милиони евра за напад на ЛШ

Слободен печат
Екипата на Интер изминатиот викенд ја прекина доминацијата на Јувентус во Серија А и по пауза од 11 години ја освои шампионската титула. Екипата предводена...
Спорт Фудбал

Шеици влегуваат во Интер?!

Слободен печат
Фондот за јавни вложувања на Саудиска Арабија е заинтересиран да го купи Интер и влезе во трката со Инвестициската група Фортрес која веќе достави официјална...
Спорт Фудбал

Интер наскоро добива нов сопственик, позната е и сумата за која се продава клубот

Слободен печат
Весникот „Кориере дело спорт“ кој веќе најави дека кинеските сопственици сакаат да го продадат Интер, објави нови информации во кои го открива името на заинтересираниот...
Спорт Фудбал

Бомба, Интер оди на продажба

Слободен печат
Италијанскиот „Кориере дело Спорт“ ја потресе фудбалска Италија објавувајќи дека Интер ќе се продава. Кинеските сопственици, семејството Жанг кои се на чело на Сунинг компанијата...
Спорт Фудбал

Куп на солидарноста, фудбалските гиганти ќе играат за вистинските херои

Слободен печат
Европските фудбалски гиганти, Реал Мадрид, Баерн Минхен и Интер во 2021 година ќе играат неколку пријателски натпревари со цел да се соберат финансиски средства за...
Спорт Фудбал

Интер ќе донира 100.000 евра во истражувањето за коронавирусот

Слободен печат
Италијанскиот тим Интер и неговиот претседател Стивен Жанг ќе донираат 100.000 евра на Одделот за биомедицински истражувања во болницата Сако во Милано како помош во...
Спорт Фудбал

Шефот на Интер го нарече „кловн” претседателот на италијанската лига

МИА Агенција
Серијата од промени во календарот и распоредот на дербито Јувентус-Интер на 9 март го вознемири претседателот на „нероазурите”, Стивен Жанг. Кинескиот бизнисмен остро го нападна...