Tag : стела морис

Вести Ви Препорачуваме Свет

Жената која му роди две деца на Асанж отворено проговори за нивната голгота (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, додека престојуваше во амбасадата  на Еквадор во Лондон се гледал од Стела Морис, адвокатка на одбраната, која тврди дека му...