Tag : стек

Магазин

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

слободен печат
Совршеното похувано месо има крцкава коричка и добро испечена, но сочна внатрешност. За да го постигнете тоа, не смеете да ги правите овие грешки за...
Забава Магазин

Јадеше бифтек додека правеше интервју на веганка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Репортерот Џеси Ватерс од Fox News јадеше бифтек на сред дебата со веганка која „прилично добро“ ја издржа провокацијата. Дали шегата на Џеси беше интересна...
Еспресо Храна

Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Слободен печат
Сос­тојки: 5 пар­чи­ња пи­леш­ки стек 200 гр каш­ка­вал 200 гр шунка 100 гр си­рење 5 јајца 5 ла­жи­ци брашно сенф за­чи­ни по желба Под­го­товка: Пар­чи­ња­та...