15.8 C
Скопје

Tag : стефан крстајиќ

Кошарка Спорт

Прва лига: Академија ФМП е последниот учесник во плеј-офот

Слободен печат
Во најважниот меч од регуларниот дел во најсилниот кошаркарски шампионат, „академиците“ беа подобри од ТФТ (77:65). Екипата на Навико Академија е осмиот и последен учесник...
Кошарка Спорт

МВП играч од црногорската лига во Академија ФМП

Слободен печат
Минатогодишниот МВП играч на црногорското првенство го засилува ростерот на Академија ФМП за натпреварувачката сезона 2020/21. Стефан Крстајиќ кој минатата сезона со 25 индексни поени...