-4 C
Скопје

Tag : стефан едберг

Останатo Спорт

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер е најдобро во историјата

Слободен печат
Едберг и Бекер кои заедно освоија пет титули на Вимблдон, во разговор за подкастот на Евроспорт „Tennis legends podcast“ зборуваа на најдобрите финалиња на Вимблдон...