• стадион гоце делчев

Вардар и Победа одиграа меч пред повеќе од 2000 гледачи на стадионот „Гоце Делчев“

Како подготовка за новата натпреварувачка сезона 2021/2022 денеска екипите на Вардар и Победа одиграа пријателски натпревар кој заврши нерешено 1:1. Поранешни шампиони, а сега второлигашки клубови одлучија да ги одмерат силите пред лигашките предизвици. Пред повеќе од 2000 илјади гледачи на стадионот „Гоце Делчев“ – Прилеп го одиграа својот контролен меч играчите на Вардар и …

Вардар и Победа одиграа меч пред повеќе од 2000 гледачи на стадионот „Гоце Делчев“ Read More »