16 C
Скопје

Tag : солување

Вести Хроника

Жена од Валандово силувана од роднина

Слободен печат
Ноќеска во 02.00 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово привеле 39-годишен жител на Валандово, поради сомнение дека силувал негова роднина. Според информациите, Д.У. на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат
Александра Радуловиќ, мајката на актерката Милена Радуловиќ, која го обвини за силувањето славниот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, објави порака на својот инстаграм –...
Хроника

Обид за силување на старица- внукот ја спасил

Слободен печат
Внук на шеесет и седумгодишна жителка од Струмица и негов пријател вчера го спречиле А.К. (28) од село Бориево да изврши полови дејствија врз струмичанката,...
Вести Хроника

Триесетдневен притвор за кичевец осомничен за обид за силување

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кичево осомничено дека сторило кривично дело – Силување од член 186...