3 C
Скопје

Tag : сода

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Сода бикарбоната ќе ве ослободи од подочниците – Погледнете како…

Слободен печат
Маската од сода бикарбона е идеална за ослободување од подочниците, темните кругови околу очи и подуените капаци. Потребно ви е: Шолја топол чај од камилица...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Кулач, леб со сода и јогурт (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Албанската кујна е спој на многу традиционални рецепти богати со зеленчук и квалитетно месо. Близината на морето исто така има големо влијание врз албанската кујна...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Домаќинките советуваат: Неколку трикови за беспрекорно бели алишта

Слободен печат
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Чувствувате лош мирис кој доаѓа од одводот? Со само три состојки веднаш ќе го решите проблемот!

Слободен печат
До ваквите миризби доаѓа поради остатоците од храна измешани со вода и детергент, кои се насобираат во одводот....
Магазин Семејство

Не трошете беспотребно пари на скапи хемикалии – 3 евтини средства кои ќе го светнат вашиот дом!

Слободен печат
Нема потреба повеќе да фрлате толку пари на скапите средства за чистење, погледнете дека тие не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи...
Еспресо Семејство

Без хемикалии: Супер трик со чија помош вашата рерна ќе блеска (ВИДЕО)

Слободен печат
Чистењето на рерната е сигурно една од потешките работи во домаќинството. Особено доколку рерната не е исчистена подолго време, па на неа се наталожени голем...
Еспресо Здравје

Комбинација за која тврдат дека спасува животи

Слободен печат
За тоа како комбинацијата од сода бикарбоната и лимонот можат да имаат голема корист за телото постојат огромен број истражувања кои го потврдуваат тоа. Многумина...