6.8 C
Скопје

Tag : смена

Вести Регион

Социјалистите собраа 50 пратенички потписи за смена на Илир Мета

Слободен печат
Албанските социјалисти собраа потписи од 50 пратеници, колку што се доволни во Парламентот да почне иницијатива за смена на шефот на државата, Илир Мета. Она...
Вести Македонија Слајдер

Кирацовски го брани Пауновски: Неговата смена во овој момент би била грешна порака

Слободен печат
Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, застана во одбрана на директорот на ДПИ, Стојко Пауновски, па на својот Фејсбук профил порача дека тој не...
Вести Македонија

Фракцијата во ВМРО-ДПМНЕ возвраќа на навредите од Мицкоски: Изолиран е и нема капацитет да ја води партијата

Маја Терзиова
Се уште актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема капацитет да ја води партијата. Тоа резултира со видлива несигурност и немир, кои предизвикуваат панични реакции...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Смената на членот на Историската комисија е притисок за прифаќање на ново предавство

Слободен печат
Заев наместо врз Бугарија прави притисок врз историската комисија, смена на членовите е со намена на притисок за прифаќање на ново предавство, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ....
Вести Македонија Слајдер

Мисајловски: Заев и Владата да одговорат за „тајната смена“ на член на Историската комисија

Слободен печат
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од премиерот Зоран Заев и од Владата да одговорат, како што посочи на прес-конференција потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, за „тајната...
Вести Економија

СКТМ: Барањата за смена на Јаневски се упатени на погрешна адреса

Слободен печат
Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) изразува чудење за наведените причини со кои се бара оставка на директорот на Агенцијата за промоција и поддршка...
Вести Свет

„Дејли бист“: Трамп размислува да го разреши директорот на ФБИ

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп по изборите на 3 ноември сака да го разреши директорот на ФБИ, Кристофер Реј, јави „Дејли бист”. Во последните три месеци,...
Вести Свет

Германците го менуваат шефот на воената разузнавачка служба

Слободен печат
Шефот на германската воена разузнавачка служба ќе биде сменет во октомври, додека властите ги интензивираат напорите за искоренување на десничарските екстремисти во армијата, соопшти денеска...
Вести Економија

За ноќна смена треба да пополните образец на страната на СКМ

Слободен печат
Компаниите кои работат во смени и се регистрирани за ноќна работа можат на интернет страницата на Стопанската комора на Македонија (www.mchamber.mk) да го најдат образецот...
Вести

Медицинска сестра плаче по 53 часа непрекината смена: Сликата крие ПОТРЕСИТЕЛНА приказна (ФОТО)

Слободен печат
Вредна медицинска сестра од Тексас стана хит на интернет, откако нејзината сестра близначка сподели фотографија како таа плаче по посебно тешката смена. Кети Дибари била...