Tag : Славица Чуктераш

Магазин Магазин слајдер Сцена

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Славица Чуктераш до неодамна се бореше со коронавирусот, а јавноста ја извести по три недели дека конечно добила негативен тест. Меѓутоа, пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како да е од гума: Погледнете каква поза направи пејачката Славица Чуктераш! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Славица Чуктераш неодамна се излекува од коронавирусот, а сега максимално ужива и го надополнува она што го пропушти додека беше во карантин. Па...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка раскажа како ја поминала короната: Највеќе ќе се исплашиш кога ќе влезеш во болница, плачев од страв! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познтата српска пејачка Милица Тодоровиќ го прележа коронавирусот и после три недели во самоизолација, добила негативен тест. Дваесет и еден ден била во самоизолација со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка Милица Тодоровиќ сè уште не може да го победи коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатите српски пејачки Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш се заразија со коронавирусот и веќе две недели се заедно во изолација, пренесува порталот „Србија данас“. И...
Некатегоризирано

Две познати српски пејачки позитивни на коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски
По објавата дека српската пејачка Славица Чуктераш има коронавирус, српскиот портал Телегрф.рс пишува дека и нејзината колешка, пејачката Милица Тодоровиќ исто така добила позитивен наод...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка со шокантна изјава: Сакам да се бакнувам со Цеца или Брена!

Васко Спасоски
Откако се разведе, фолк пејачката Славица Ќуктераш често може да ја слушнете како шокира со своите изјави. Исклучок не беше ниту емисијата „DeToxic“, каде пејачката...
Еспресо Шоу биз

На Славица Чуктераш за малку ќе ѝ „излетаа“ градите, а на Александра под фустанот ѝ ѕиркаше тангата (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачките Славица Чуктераш и Александра Младеновиќ ја воодушевија публиката и направија вистински хаос во популарната српска емисија „Амиџи шоу“. Славица загуби во играта „Руски рулет“,...