Tag : скитници

Хроника

Маж и жена од Скопје нападнати од кучиња скитници

Шеесет и двегодишни маж и жена од Скопје вчера биле нападнати од кучиња скитници извести скопската полиција. Првиот немил настан се случил околу 11 часот...
Хроника

Девојка и пензионер нападнати од кучиња скитници

Малолетна девојка и пензионер вчера биле нападнати од кучиња скитници, извести скопската полиција. Првиот инцидент се слулчил вчера во 15.50 часот. Во полициската станица во...
Вести Хроника

Двајца каснати од кучиња скитници

Скопската полиција извести дека две лица вчера биле каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случил во скопската населба Капиштец. Околу 22 часот во полициската...
Хроника

Кучиња скитници каснале двајца скопјани

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани пријавиле дека биле каснати од кучиња скитиници во главниот град. Вчераутро во Полициската станица Кисела Вода, М.М. (44)...
Вести Скопје

Расфрлен отров повторно низ парковите и улиците во Аеродром

Слободен печат
Од вчера на социјалните мрежи се појавија информации дека на јавните површини во Општина Аеродром се расфрла отров, со кој се загрозува животот како на...
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Слободен печат
Како што известија во билтенот на МВР: На 17.08.2019 во 22,00 часот во Полициската Карпош М.Т.(74) пријавил дека на улицата “Бранислав Нушиќ“ бил каснат од...
Хроника

Двајца скопјани биле каснати од кучиња скитници

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден двајца скопјани во полиција пријавиле каснување на кучиња скитници. Првиот случај бил пријавен  во 18,45 часот во Полициската станица Аеродром...
Хроника

Тројца скопјани каснати од куче, меѓу кои и малолетно дете

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје од тројца граѓани на различни локации пријавили дека биле каснати од кучиња скитници. Првиот случај бил...
Хроника

Кучиња скитници каснале двајца скопјани

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден, некаде околу 22.30 часот во Полициската станица Центар, М.Л.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот на плоштад...
Хроника

Два напади од кучиња скитници во Скопје

Слободен печат
На 25.05.2019 година во 23..00 часот во Полициската станица Гази Баба, Ж.Ч.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21.00 часот на улицата “Јани Лукровски“...