Tag : скај спорт

Спорт Фудбал

Заврши преодниот рок за Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Управата на Манчестер јунајтед се откажа од намерата да го ангажира Кристијан Ериксен, најновата информација вели дека за играчот од средниот ред на Тотенхем е...
Спорт Фудбал

Дибала за 70 милиони евра се „пакува“ за Лондон!

Коминовски Фидан
Претходно беше објавено дека Пауло Дибала ја одби понудата на Манчестер јунајтед кој го посакуваше како замена за Ромелу Лукаку. Бараше од „црвените ѓаволи“ годишна...