-6 C
Скопје

Tag : синеплекс

Вести Култура Слајдер

Јанкуловска од Синеплекс: Се што беше планирано да биде на репертоар ќе продолжи од денот на отворање на киното

Слободен печат
Мерките и препораките од Владата со цел спречување на ширењето на коронавирусот ги опфаќа и настаните од областа на културата, меѓу кои секако и кината...
Вести Македонија

НОВИ МЕРКИ: Нема „стискање“ во кино, ќе се седи преку едно седиште

Слободен печат
Тимот на кината Синеплекс преку соопштение на Фејсбук ги информираше посетителите дека внимателно го следат развојот на настаните и насоките од Владата и Министерството за...
Културен печат

ФИЛМСКА ПРЕМИЕРА: „Диви и среќни“ во „Синеплекс“

Тони Димков
Актерката Јана Маринова, позната како поранешната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од истоимената ТВ-серија, пред македонската публика лично ќе го претстави својот нов игран филм...
Забава Магазин

Јана Маринова (Преслава од „Преспав“) во акциона комедија во „Синеплекс“

Слободен печат
Актерката Јана Маринова, позната како поранешната газдарица на Преспав, Бугарката Преслава, пред македонската публика лично ќе го претстави својот нов игран филм „Диви и среќни”...
Вести Култура Слајдер

„Медена земја“ со нови награди за најдобар документарец и за кинематографија

Слободен печат
Тимот на македонскиот документарец ја прими наградата за најдобар документарен филм, што ја доделува најпрестижното здружение на филмски критичари во Америка,  New York Film Critics...