5 C
Скопје

Tag : синдром

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Синдром на компјутерски вид: Што се случува со очите после 3 часа гледање во екран?

Слободен печат
Синдромот на компјутерски вид е посебна медицинска состојба која е поврзана со зависноста на поединецот од дигитални уреди, како што се компјутери, мобилни телефони, видео...
Живот Магазин Магазин слајдер

Тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Слободен печат
Откако нејзините фотографии овој месец се појавија во „Vogue Italia“, Ели позираше и за „Gucci“, па така таа стана нивниот прв модел со Даунов синдром....
Здравје Магазин

Има само две години, а тело на старица: Единствена во светот која страда од болеста „Бенџамин Батон“

Слободен печат
Двегодишно девојче од Велика Британија ги запрепастила медицинските стручњаци откако станала единствената личност во светот која заболела од ретката болест „Бенџамин Батон“. Реткото пореметување предизвикало...
Еспресо Здравје

Тивките симптоми на СИНДРОМОТ кој е една од најчестите причини за неплодност

Слободен печат
Поради нестабилноста на хормоните, можна е и хемиски индуцирана депресија, нарушувања во исхраната и пореметување на спиењето....