Tag : сина боја

Култура

МСУ блесна во сина боја, како дел од „Светскиот ден на детето“

Слободен печат
На покана од Уницеф, Музејот на современата уметност – Скопје се вклучи кон одбележувањето во време на еден од најголемите предизвици во нашата понова историја....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Зошто полицијата користи водени топови со сина боја во Хонгконг? (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска е организиран уште еден протест во Хонгконг. И овојпат дојде до конфликт меѓу полицијата и демонстрантите. Покрај тоа што употребиле солзавец, полицијата, за да...