Tag : симона грујовска

Ракомет Спорт

Кадетките пропуштија шанса за реми против Италија

Слободен печат
Уште од самиот старт италијанските ракометарки покажаа подобра реализација и веднаш се одлепија плус пет позитива, 8:3. До крајот на првото полувреме успеавме нешто да...